Akıllı ev konseptinin öncülerinden Nuvia, 2014 yılında piyasaya sürdüğü Cosa Akıllı Kombi Kiti’nin ardından bu yaz da Cosa Klima Paketi’yle evlerde yerini almaya hazırlanıyor. Cosa Klima Paketi akıllı özellikleri sayesinde klima kullanımı amaçlı elektrik kullanımında %40’a kadar tasarruf sağlıyor.

Bulut tabanlı olarak çalışan bir altyapı üzerinden hizmet veren Cosa, Nuvia tarafından geliştirilen akıllı algoritmaları kullanarak üzerindeki infrared vericiler ile kumandalı herhangi bir klimanın iOS, Android veya web uygulamaları aracılığı ile kontrolüne izin veriyor. Mobil cihazlar sayesinde coğrafi sınırlamalar (geofencing) yapabilen Cosa, kullanıcının yaşam şekline göre klimasını kontrol edebiliyor. Ayrıca Cosa, bulut tabanlı mimarisi üzerinde çalışan yardımcı servisler sayesinde kullanım alışkanlıklarını raporlayıp daha efektif enerji kullanımı ve daha küçük karbon ayak izi oluşturma konusunda kullanıcısını yönlendiriyor.

Ürünün sunduklarıysa şu şekilde:

  • Evde değilken bile klimanızı Cosa mobil ve web uygulamaları ile yönetebilirsiniz.
  • Cosa ile klimanızı doğru kullanarak klimanızın elektrik tüketiminde %40’a kadar tasarruf edersiniz.
  • Cosa, aynı kombi kitinde olduğu gibi evinizin sıcaklığını konumunuza göre otomatik olarak algılar ve siz eve gelmeden evinizin ısısını ayarlar.
  • Ev, uyku ve dışarı modları ve haftalık program seçenekleri ile evinizin sıcaklığını kolaylıkla yönetebilir, klimanızı rahatlıkla kullanmanızı sağlar.
  • Cosa’nın raporlama özelliği sayesinde tüketim miktarınızı, kullanım alışkanlıklarınızı ve tasarruf oranlarınızı görebilir, evinizde neler olup bitiyor takip edebilirsiniz.

Cosa Klima Paketi, şu an ön sipariş döneminde ve TEKNOLO okuyucularına özel de bir indirimleri var. 15 Haziran’a kadar devam eden kampanyada, ürünü cosa.com.tr sitesi üzerinden 249TL yerine 219TL’den satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken indirim alanına TEKNOLO yazmanız.