Geçtiğimiz aylarda sitemizde röportajına da yer verdiğimiz Cosa akıllı kombi kitinin geliştiricisi Nuvia Akıllı Enerji Teknolojileri, Revo Capital’den %15 hisse karşılığında ilk yatırımını aldı.

İlk kullanıcılarına kampanyalı fiyattan satılan ve şimdi de 249TL’lik etikete sahip olan ürün kısa sürede 4 haneli satış rakamlarına ulaşmış. Çeşitli forumlarda ve sitelerde de satışı yapılan ürün hakkındaki yorumlar da gayet olumlu.

Google tarafından satın alınan Nest mantığıyla çalışan Cosa, evinizin sıcaklığını siz gelmeden ayarlayabiliyor. Ayrıca iOS ve Android ile uyumlu cep telefonu uygulaması sayesinde, sıcaklığı uygulama üzerinden de değiştirmenize imkan kılıyor. Bu çalışmalar sonucunda doğalgaz kullanımında %30’a varan bir tasarruf sağlıyor.

Nuvia’nın 2015 yılı iş planı pek çok gelişmeyi barındırıyor. Nuvia 2015 yılı ve sonrası için, Cosa ile beraber yeni ürünlerin de yol haritasını oluşturuyor. Şirketin büyüme oranına paralel üretim kapasitesi artırılırken Cosa’nın yurtdışı pazarına sunulmak üzere çalışmalar da hız kazanmış durumda. Ekibini hızla büyüterek 11 kişiye ulaşan Nuvia’da, bu rakamın iki katına çıkması planlanıyor. Bu gelişmelerle birlikte, Nuvia 2015 yılında büyüklüğünü beş katına çıkarmayı hedefliyor.

Nesnelerin interneti pazarının yeni yeni gelişmeye başladığı ülkemizde, bu tarz yatırım haberlerinin gelmesi sevindirici. Cosa Akıllı Kombi Kiti’ne aldığı yeni yatırımla birlikte pazarda başarılar diliyoruz.