Sanal gerçeklik alanında ülkemizde Aksiyon Yıldızı oyunuyla adını duyuran Codemodeon uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni oyununu görücüye çıkardı. Parachute adını verdikleri ve bizzat deneme şansı yakaladığım oyunun konsepti şu şekilde:

Katılımcı kendisini bir evin salonunda, TV’nin karşısındayken görmektedir. TV’deki reklamlardan sonra bir aksiyon filmi başlar. Film başladığında filmin içine doğru çekildiğini hisseder ve birden kendisini uçakta bulunan 3 kişilik kurtarma timinin bir üyesi olarak görür. Kurtarma görevi için adadaki sinyal kulesinin yakınına paraşütle iniş yapmaları gerekmektedir. Kazı ekibini kurtarmak için uçaktan atlar ve paraşütüne yön vererek adaya inmeye çalışır. Denizdeki köpek balıklarına yem olmadan adaya iniş yapmayı başarırsa kazı ekibini kurtarır ve film mutlu sonla biter.

Aksiyon Yıldızı’nda da kullanılan hareket sensörleri, sanal gerçeklik birimleriyle birlikte bu oyunda da yer alıyor ve oyuncusun hareketleri doğrultusunda paraşüte yön veriliyor. Videosuna aşağıdan ulaşabileceğiniz oyunu deneyebilmek için, Codemodeon’un gerçekleştireceği etkinliklere Facebook sayfaları üzerinden göz atabilirsiniz. Codemodeon’un yeni oyunlarınaysa hazırlıklı olun…