Giyilebilir teknoloji pazarına bağlı olarak geliştirilen akıllı saatler ve bileklikler, telefon ya da tablet gibi cihazların kullanımını yeniden tanımlamaya başladı. Haliyle bu gelişime bağlı olarak heyecan verici çılgın fikirler de havada uçuşmuyor değil, hatta keşke gerçek olsa dedirtecek seviyede olanları bile mevcut.

Geçtiğimiz günlerde bazı video sitelerinde “Tablet gibi… ama kolunuzda” başlığıyla viral olan Cicret bileklik, vaat ettiği özellikler bakımından sıradan bir teknoloji meraklısının dahi aklını çelebilir. Ürün sitemizde daha önceden yer verdiğimiz Ritot gibi bir pico-projeksiyona ve yakınlık sensörlerine sahip ve kolunuza bir arayüz yansıtıyor. Ayrıca, Ritot’dan farklı olarak kolunuza yansıyan arayüzle aynı telefonunuz ya da tabletinizin ekranına dokunur gibi etkileşime geçebileceğinizi de söylüyor.

Bilek hareketiyle aktif hale gelen Cicret’te, tümleşik hafıza kartı, işlemci, ivmeölçer, mikro USB girişi, WiFi ve Bluetooth desteği bulunuyor. Arayüz üzerinden gelen mail’leri okuyabilir, favori oyunlarınızı oynayabilir, gelen çağrıları cevaplayabilir ve iddia edilenlere göre telefonunuz gibi kullanabileceksiniz.

Keşke Cicret’in yapım aşamasında olduğunu söyleyebilseydik ama ürünün gerçekliğine dair ne yazık ki yukarıda izlediğiniz videodan başka bir görsel içerik bulunmuyor. Yine de Cicret’in kurucuları kendi siteleri üzerinde bir fonlama kampanyası yürütüyorlar, eğer 700.000€ kadar bir yatırım toplanırsa teslimatı belli olmayan bir tarihte cihazı kullanabilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://www.cicret.com/