Sanal gerçeklik günden güne hayatımıza daha çok entegre oluyor ve artık birçok farklı yerde uygulamaları görülebiliyor. Hızla gelişen bu teknoloji yeni pazarlar oluşturmaya ve insanların hayatlarına bir çok noktadan dahil olmaya hazırlanıyor.

Ülkemizde de Codemodeon bu alanda çalışmalar yapan firmalar arasında yer alıyor. Daha önceden Aksiyon Yıldızı oyunuyla ses getiren firma, şimdi de Cevahir Alışveriş Merkezi içerisinde yer alan roller coaster deneyimiyle dikkat çekiyor.

codemodeon_cevahir

Cevahir’in mimari çizimleri baz alınıp, 3d olarak modellenmesiyle hazırlanan bu oyun, Türkiye’nin en kapsamlı sanal gerçeklik projelerinden biri. Oculus Rift sanal gerçeklik birimi kullanılarak, gerçek bir Roller Coaster’daymış hissiyle AVM’nin en üst katına kadar tırmanıp hızla iniş yapmaya başlıyorsunuz. Rayların önünde duran camı kırıp geçebiliyor, hatta sizi takip eden bir drone’a bile denk gelebiliyorsunuz.

Oyunu dört kişi aynı anda deneyimleyebildiği için, proje çoklu kullanıcı özelliği taşımasıyla da öne çıkarıyor. Dev bir ekranın konumlandırıldığı etkinlik alanına gelen ziyaretçiler de bu ekran üzerinden deneyime ortak olabiliyorlar. Yürüyerek önünden geçtiğiniz bu mağazaların, Roller Coaster ile yanından geçmek oldukça eğlenceli.

Cevahir’in 10. yıl kutlamalarına özel olarak tasarlanan Roller Coaster projesi, Altın Yolculuk ismiyle ziyaretçilerin karşısına çıkıyor ve hafta içi 10.00’dan 20.00’a kadar eğlenceli vakit geçirmenizi sağlıyor.

Bu sıradışı deneyim, 10 Kasım’a kadar ziyaretçilerle buluşmaya devam edecek. Kaçırmayın!