Ocak ayının ikinci haftasında gerçekleştirilen CES (Consumer Electronics Show) 2020 fuarında birbirinden ilginç ürünler tanıtıldı.

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olarak gösterilen CES, her yıl ocak ayında Las Vegas, Nevada’da gerçekleştirilir. Bu yıl da 7 – 10 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlikte markalar ürünlerini tüketicilerin beğenisine sundu. 

Konsept ürünlerin tanıtıldığı etkinlikte göze çarpan ürünlerden bazılarına göz atalım.

 

GoalZero Yeti 200X

İlk olarak GoalZero Yeti 200x isimli cihazdan bahsetmek istiyorum. Ücreti 299 dolar olan ve 187 watt güce sahip bu ürün, taşınabilir güç istasyonu olarak tanıtılmıştır. Telefon şarj etme görevinin yanı sıra örneğin bir kamp ortamında radyo, buzdolabı gibi aletlerin de şarj edilebilmesi için tasarlanmıştır. Ayrıca ürün 110 voltluk bir fişe, çoklu USB bağlantı noktalarına ve 12 voltluk bir adaptöre sahiptir. Ve dört saat içinde şarj edilebilir.  

 

PopSocket PopPower

İkinci ürün Pop Socket PopPower… Bu ürün telefonların kablosuz bir şekilde şarj edilebilmesine olanak tanıyacak. 15 watt gücündeki bu cihazın ücreti 60 dolardır.

Powervision PowerEgg X  

 

                    

 

Diğer bir ürün ise PowerVision isimli şirket tarafından üretilen PowerEgg X isimli üründür. Bir yumurtayı anımsatan bu ürün el kamerası veya drone olarak kullanılabilecektir. Havada uçurarak veya stabilize bir şekilde video çekebilme imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda yüz tanıma sistemi mevcuttur. 

Amazon’un sitesinde mevcut durumda olan bu ürün 899 dolara satışa sunulmaktadır. 

Incipio Organicore iPhone 11 Kılıfı

Incipio isimli şirket İPhone’lar için yeni, dönüştürülebilir doğa dostu kılıflarını tanıttı. Bu ürün, cihazların tamamıyla imha edilebilir olması konusunda bir adım atıldığını göstermektedir. Ürünler Incipio’nun sitesinde 40 dolara satılmaktadır. Ve üç farklı rengi mevcuttur. 

Phyn Akıllı Su Sistemi

                                  

 

Bu ürün sayesinde evinizdeki şu seviyesini ölçeceksiniz. Lavaboya kurduğunuz Phyn Akıllı Su Sistem ile ne kadar su tüketimi olduğu, hidrasyon seviyenizin ne durumda olduğu, sistemdeki donmalar ve sızıntıların bildirilmesi gibi kullanıcılara sunduğu hizmetler bulunmaktadır. Bir akıllı cihaz olarak görülmektedir. 

Phynn Akıllı Su Sistemi BestBuy’da 250 dolara müşterilerini beklemektedir. 

Skagen Falster 3 WearOS 

Danimarka menşeili Skagen marka  Falster 3 WearOS şık bir tasarıma sahip akıllı saattir. Fiyatı 30 dolar… 

HyperX ChargePlay

                        

Son olarak HyperX ChargePlay, Nintendo Switch için kullanılması planlanan akıllı pil kutusudur. Bu ürünün özellikleri 6. 000 miliamper ve 60 dolar…

KAYNAK : https://www.zdnet.com/article/the-12-things-we-liked-from-ces-2020-that-you-can-actually-buy-now/