Cep telefonu ve kamera gibi cihazlar yüksek çözünürlükte çekim yapmanıza olanak sağlasa da, o an yaptığınız şey ile aranıza bir mesafe koymak zorunda bırakırlar. Geliştirilen CA7CH Lightbox, fotoğraf ve video çekerken yaşanan bu sürtünmeyi ortadan kaldırıyor.

Lightbox ellerinizi kullanmaya gerek kalmadan çekim yapabileceğiniz giyilebilir bir kamera. Yaklaşık 4 cm boyutlarında olan bu kamerayı, arkasındaki mıknatıslı ataç sayesinde dilediğiniz her giysi üzerine iliştirebiliyorsunuz. Cihazın yardımcı uygulaması CA7CH ile sosyal ağlar üzerinde canlı olarak video ya da resim paylaşabilmek mümkün. Yani koca bir gün içerisinde yaptıklarınızı sevdiklerinizle paylaşabileceksiniz, hem de zahmetsizce! (Tabii bunu ne kadar istiyorsunuz orası soru işareti…)

Teknik Özellikler:

  • 1080p @ 30fps ‘e kadar yüksek çözünürlüklü 8 MP kamera,
  • 72 derecelik görüş alanı,
  • Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı,
  • Yerleşik bulut depolama ve paylaşımı,
  • 8 GB harici flaş bellek,
  • -35 dB mikrofon,
  • Sapphire lens koruyucu.

Lightbox’ın üzerinde fotoğraf çekimi, 12 saniyelik kısa video çekimi, ses kaydı ya da canlı yayın gibi 4 farklı çekim seçeneği sunan, programlanabilir bir düğme bulunuyor.  İnternetin bulunduğu ortamda kaydedilen çekimler otomatik olarak bulut hesabınıza gönderiliyor. Eğer bulunduğunuz ortamda internet yoksa çekimleri hafızasına kaydediyor. Ayrıca alet ile gif’ler kaydetmek mümkün.

CATCH Lightbox

Cihazın geliştirilmesinin ardında yatan asıl amaç sevdiklerinize kolayca canlı video paylaşımı yapabilmek; piyasada aynı amaç doğrultusunda geliştirilen cihazların (mesela Google Glass) kullanım bakımından yarattığı zorluklar ele alındığında en kolay taşınabilir ürün diyebiliriz.

CA7CH uygulaması içinde bulunan “Viewfinder” özelliği, çektiğiniz resimleri bir birinden güzel filtre, çerçeve vb. efektler ile düzenleme imkanı sunuyor. Buna ek olarak uygulama üzerinden grup yaratarak burada paylaşımlar yapabilir, ya da farklı grupları gezinerek kamerayı kullanan kişilerin tecrübelerine tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca aynı anda birden fazla Lightbox’lı kullanıcı aynı grupta yayın yaparak, aynı anı farklı açılarla yaşamak mümkün oluyor.

30 gram ağırlığında ki Lightbox’ın 500 mA/h lityum polimer yerleşik bir bataryası bulunuyor. 30 dakikalık HD video çekimi ve yayını gerçekleştirebiliyorsunuz. Alternatif olarak full pil ömrü ile 1000 resim çekimi ya da 200 kısa video çekimi yapılabiliyor. Siyah ve beyaz renk seçenekleri sunan kamera, Android ve iOS cihazlar ile uyumlu olarak çalışıyor. Ön siparişlerinin dağıtımına 2014 Aralık ayında başlanacak olan CA7CH Lighbox’ın fiyatı 159$ olarak belirlenmiş. Eğer ekstra batarya satın almak istiyorsanız bir 59$ daha ödemeniz gerekiyor.

Görsel Kaynak: http://wearableworldnews.com/