Kağıttan uçak yapıp uçurmayan var mı? Şimdi bunu bir drone ile yapmaya hazır olun. Indiegogo üzerinden fonlanmaya başlanan ve kısa sürede hedefine ulaşan Carbon Flyer, yeni nesilin kağıttan uçakları olmaya aday.

Dış cephesi karbon fiber kaplama olan ürünün LED ışıkları ve 640×480 kalitesinde bir kamerası bulunuyor. Karbon fiber ile kaplanması kazalara ve düşüşlere karşı dayanıklı olmasını sağlamış. iOS ya da Android ile uyumlu olarak çalışan cep telefonu uygulamasıyla, telefonunuz sağa ve sola doğru döndürerek kontrol edilen ürün Bluetooth teknolojisi ile çalışıyor. Ürünü eşleştirdikten sonra 73 metrelik bir alanda drone’u kontrol edebiliyorsunuz.

Kanatlarının tasarımı sayesinde kolaylıkla ani inişler ve keskin dönüşler yapabildiğiniz ürün görüntüyü size canlı olarak aktarmasa da SD kartına kaydedebiliyor. Bir şarj ile 3 dakika havada kalması eksisi olsa da, uçurmadan önce takılacak olan ekstra bataryayla bir 3 dakika daha kazanabilirsiniz.

Piyasaya çıkış fiyatı 149$ olarak belirlenen Carbon Flyer fonlama dönemi süresince 89$‘a satın alınabiliyor. Ürün eğer 250.000$ hedefine erişirse, kamerasının hareketli olacağını; 500.000$ hedefine erişirse de farklı renk seçeneklerinin sunulacağını da belirtelim. Türkiye’ye kargo ücreti de ekstradan 30$.

Görsel kaynak: indiegogo.com