Kapağı otomatik olarak açılan ya da çöp poşetinin değiştirilme zamanı geldiğini hatırlatabilen çöp kutunuz olsaydı? Ufakta olsa hayatınıza bir kolaylık katabileceğini var sayabiliriz. Göz alıcı tasarımı ve işlevleri ile akıllı çöp kutusu Bruno, hayatınızda aradığınız o ufak kolaylığı sunmak için geliştirilmiş.

Jim Howard ve Lori Montag adlı iki girişimcinin hayata geçirdiği Bruno, belki “akıllı” cihaz olarak sayacağınız türden bir ürün olmayabilir ama sağladığı kolaylıklarla özellikle ev hanımlarının gönlünü fethedebileceğini söyleyebiliriz.

Bir Çöp Kutusunu “Akıllı” Kategorisine Sokan Şey Nedir?

Evdeki çöp kutunuz ile karşılaştırılacak olursa Bruno’nun, size çöp poşetinin değiştirilme zamanının geldiğini söyleyebilmesi bile onu “akıllı” olarak nitelendirmeye yeter ama cihazda bulunan yerleşik vakum, akıllı nitelemesini bir üst seviyeye çekiyor. Bu ne işimize yarar diye soracak olursanız, bir kere Bruno’nun bulunduğu yerde süpürme işlemi yaparken faraş kullanmayacaksınız.

bruno

Yapmanız gereken tek şey, tozu Bruno’nun vakum kısmını doğru süpürmek. Bruno tarafından çekilen toz direkt olarak çöp poşetine gidiyor. Ürün, eğer yedek çöp poşeti azalıyorsa kullanıcıyı, Android ve iOS cihazlar ile uyumlu çalışan rehber uygulaması üzerinden uyarabiliyor. Bu arada eğer evde, çöp poşetini dışarı kendiniz çıkartıyorsanız, Bruno’nun bunun içinde güzel bir çözümü var. Şöyle ki; rehber uygulama üzerinden o gün çöpü dışarı çıkarması gereken kişi ayarlanabiliyor ve böylece, “Unuttum!” ya da, “Bugün sıra kimdeydi?” gibi soruların dönemi de kapanmış oluyor.

Her şey iyi, güzel, tamam! Ama kendinize Wi-Fi ile eşleşebilen bir çöp kutusuna ihtiyacınız var mı diye sorabilirsiniz. Bir kere, çöp kutusunun gönderdiği hatırlatmalar, herhangi bir hatırlatma uygulaması ile gerçekleştirilebilir. Bu yüzden, rehber uygulama özelliği biraz gereksiz olmuş diyebiliriz. Bruno’nun bu kadar sevilmesine imkan tanıyan tartışmasız ana özelliği önündeki vakum. 5 farklı renk seçeneği ve 30 gün dayanabilen şarjı ile bu akıllı çöp kutusu, Kickstarter üzerinde başarılı bir fonlama geçirdi. Ön siparişlerinin dağıtımına Ekim ayında başlanacak ürünü; 179$’a sitesi üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/