Sık seyahat edenler bilirler ki; yola çıkarken yanınıza aldığınız eşyalar kadar, bu eşyaları nasıl taşıdığınız da oldukça önemlidir. Özellikle uzun mesafe kat ediyorsanız, valizlerinizin kaybolması veya eşyalarınızın çalınması gibi tehlikelerle de karşı karşıyasınız demektir. Bunları bilen Bluesmart isimli yeni bir girişim, geliştirdiği akıllı valiz sayesinde yükünüzü biraz olsun hafifletiyor.

Bluesmart dünyanın ilk akıllı valizi. Raflarda görmeye alıştığımız klasik valizlerden farklı olarak, günümüzde seyahat eden kullanıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmış. Bluesmart’ı akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama ile eşleştirdikten sonra, telefonunuz ile valizinizin ağırlığını ölçebilir veya uzaktan valizinizi kilitleyebilirsiniz.

Bluesmart Akıllı Valiz

Bluesmart’ın Özellikleri

Bluesmart’ın özellikleri incelendiğinde, ilk göze çarpan şey uzaktan kontrol edilebilir, dijital bir kilide sahip olması. Bu sayede anahtar ya da şifreyle uğraşmaktan kurtuluyor, akıllı telefonunuzu kullanarak eşyalarınızın güvenliğini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca eşyalarınızın emniyetine fazlasıyla önem veren Bluesmart, kullanıcıdan uzak kaldığında otomatik olarak kilitleniyor.

Eğer genellikle hava yolu ile seyahat ediyor ve bu nedenle valizinizin ağırlığıyla ilgili endişeler duyuyorsanız, Bluesmart bu konuda da yenilikçi bir çözüm sunuyor. Bünyesinde barındırdığı terazi sayesinde, Bluesmart’ı kulpundan tutup kaldırarak ağırlığını mobil uygulamada görüntülemeniz mümkün.

Bluesmart’ı öne çıkaran bir diğer konu ise, üzerindeki yakınlık sensörü ve kullandığı konum servisleri sayesinde valizinizi unutmanızın veya kaybetmenizin söz konusu olmaması. Eğer valizinizi bir yerde unutacak olursanız, cihaz telefonunuz aracılığıyla sizi uyarıyor. Herhangi bir nedenle Bluesmart’ınızı kaybetmeniz durumunda ise ürünün web sitesine girerek, valizinizin konumunu belirleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Bluesmart, konum hizmetleri ile seyahatlerinizin kaydını tutuyor ve ölçtüğü verileri gerçek zamanlı olarak görüntülemenize de olanak sağlıyor.

Elektronik cihazları ile birlikte seyahat edenlere de hitap eden Bluesmart, cihazlarınızı güvenle taşıyabilmeniz ve gerektiğinde kolayca çıkarabilmeniz için(Havaalanlarındaki güvenlik kontrollerinde olduğu gibi) özel bir bölmeye ve cihazlarınızı şarj edebilmeniz için dahili bir bataryaya bile sahip. Akıllı telefonunuzu 6 kez şarj edebilen bu batarya ile yolculuk esnasında şarjınızın bitmesi tarih oluyor.

Bluesmart'ın Elektronik Cihazlarınız İçin Özel Bölmeleri Bulunuyor

Çok uzun zamandır gelişim göstermeyen valiz ve çanta sektörüne yeni bir soluk getiren Bluesmart, aynı zamanda hedefine ulaşmış bir Indiegogo projesi. Kullanıcılardan büyük ilgi gören ürünün ne zaman piyasaya çıkacağı henüz bilinmese de, web sitesinde yakın bir gelecekte Android Wear platformunu destekleyeceği bilgisine de yer verilmiş.

GÖRSEL KAYNAK: http://bluesmart.myshopify.com/