Başrollerinde Cem Yılmaz, Tülin Özen, Ozan Güven, Özkan Uğur, Ayşen Gruda gibi birçok önemli sanatçının yer aldığı ve ana sponsorluğunu Pepsi’nin yaptığı Pek Yakında, ülkemizde bir ilke imza atarak artırılmış gerçeklik uygulaması Blippar’dan yararlanan ilk film oldu.

Blippar’ın artırılmış gerçeklik alanındaki uzmanlığından yararlanılan kampanyada kullanıcılar Pepsi kutularının üzerinde bulunan görseli blipp’leyerek Pek Yakında ekibiyle 2 ayrı fotoğraf çektirip, filmin fragmanını ve kamera arkasını görüntülerini izleyebildi. Pepsi ayrıca, kampanya dahilinde filmin İstanbul dışındaki ikinci galasının yapılacağı şehri belirlemek üzere özel bir yarışmada düzenledi. 20 Ağustos – 29 Eylül tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya katılanlar filmin ikinci galasının kendi şehirlerinde olması için oy kullandı. Kullanıcıların yoğun katılımıyla kıyasıya bir rekabetin gerçekleştiği yarışmada, birinciliği Adana kazandı.

Yurt dışında da ilginç kampanyalara imza atan Pepsi ve inovatif yaklaşımıyla artırılmış gerçeklik üzerine farkındalık yaratan Blippar’ın, ülkemizde eğlenceli ve sıra dışı daha birçok kampanyaya öncülük edeceğini düşünüyoruz.

Görsel Kaynak: http://www.hayatakaris.com/