iBeacon ne kadar pazarlama ve satış odaklı düşünülse de, “iBeacon nedir?” yazımızda da bahsettiğimiz gibi çok farklı alanlarda ürün kendine yer edinme potansiyeline sahip. Bunlardan biri de okullarda ve üniversitelerde kullanılması mümkün olan ve iBeacon teknolojisiyle çalışan BeHere adlı uygulama.BeHere Uygulama Arayuzu

BeHere uygulaması sayesinde öğretmenler iBeacon görevi üstlenen iPadleri üzerinden, iOS7 sürümüne sahip öğrencilerinin hangilerinin derse katılıp katılmadığını takip edebiliyor. Böylece derse katılan öğrencilerin profil resimleri ve isimleri üzerinden kolaylıkla yoklama alınabiliniyor. Normalde öğrencilerinde uygulamayı açık tutması gerekirken, iBeacon yazılımında yapılan geliştirmeler sayesinde buna gereklilik duyulmuyor.

Yukarıdaki bahsettiğimiz özelliğe ek olarak, öğrenciler bu uygulama sayesinde yardıma gerek duyduklarında öğretmenlerine ulaşabiliyor. Uygulamanın içerisinde bulunan bir butona tıklayarak, talep öğretmene aktarılıyor ve ardından uygulamada yer alan sırayla birlikte öğretmenler öğrencilerle ilgilenebiliyor.

Uygulama özellikle üniversite zamanlarında farklı kişiler adına atılan imzaları engellemek için faydalı olabilir. Buna ek olarak çekingen öğrenciler, bu uygulama sayesinde daha rahat bir şekilde öğretmenlerine soru sorabilir.

Yeni bir yoklama anlayışı getirmesi beklenen BeHere uygulamasına iOS kullanıcıları buradan ulaşabilir.

Resim kaynağı: techcrunch