Babalar Günü yaklaşıyor. Bu tarz özel günlerde birçok insanın en çok sıkıntıya düştüğü konu hediye seçimidir. Biz de sizlere kolaylık sağlamak adına babanıza alabileceğiniz akıllı ürünleri sıraladık.

1- Apple Watch

Apple’ın çıkış yapana kadar birçok spekülasyona neden olan akıllı saati Apple Watch birçok kişinin gözdesi. Ülkemizde de hatrı sayılır miktarda Apple hayranı olduğunu göz önüne alırsak, bunların içinde muhakkak babalar da vardır. 20 farklı model seçeneğiyle piyasaya sürülen Apple Watch, akıllı saatlerin kullanıcıya sunduğu bilindik özelliklerin yanında; ekrana çizilen şekillerin veya kullanıcının kalp atışının karşı tarafa gönderilmesi gibi farklı özelliklerle rakiplerinden ayrılıyor. Apple Watch, geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki meraklıları için Markafoni tarafından satışa sunuldu. Birden fazla Apple Watch modelinin satışa sunulduğu Markafoni‘de akıllı saatin en ucuz modelinin fiyatı ise 2250 TL.

2- Jawbone Up Move

Farklı tasarımıyla öne çıkan Jawbone Up Move, formda kalmayı isteyen babanıza hediye edebileceğiniz en iyi akıllı bilekliklerden bir tanesi. Up Move’un temel özellikleri arasında aktivite takibi, uyku takibi, gıda günlüğü ve Smart Coach özelliği bulunuyor. Bileklik aparatı sayesinde cihaz, normal bir akıllı bileklik gibi bileğe takılabiliyor. Jawbone Up Move, şu anda Morhipo‘da 149 TL‘ye satılıyor.

3- Google Cardboard

Google Cardboard

Babanızın sanal gerçeklik teknolojisini beğeneceğini düşünüyorsanız ve yüksek bir bütçeniz yoksa Google Cardboard sizin için en iyi seçenek. Play Store’da yer alan yüzlerce sanal gerçeklik uygulaması arasından istediğinizi indirebilir ve telefonunuzu Google Cardboard’a yerleştirdikten sonra sanal gerçeklik dünyasına adım atabilirsiniz. Türkiye’de satılan Google Cardboard benzeri Look VR 35 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Look VR’ın satıldığı internet mağazasına buradan ulaşabilirsiniz.

4- Rolling Spider

Bir mini drone olan ve sadece 55 gram ağırlığındaki Rolling Spider, ufak boyutu ve uygun fiyatıyla drone’lara ilgi duyan babalar için iyi bir başlangıç olabilir. Bu mini drone, içinde birçok sensör barındırıyor ve iyi bir uçuş kabiliyetine sahip. Rolling Spider Teknosa, Kliksa ve Morhipo‘da 369 TL‘ye satılıyor.

5- DJI Phantom

DJI Phantom

Daha önceden drone’larla haşır neşir olan ve bir üst seviyeye çıkmak isteyen bir babanız varsa DJI Phantom onun için biçilmiş kaftan.  DJI Phantom’un hem kameralı hem de kamerasız modelleri mevcut. gokamera.com’da sadece DJI Phantom 1395 TL‘ye, DJI Phantom ve FC40 Kamera 1795 TL‘ye, DJI Phantom ve GoPro Hero ise 1844 TL‘ye satılıyor.

6- Makey

Yeni nesil lego olarak adlandırabileceğimiz Makey, hiçbir teknik bilgisi olmayan birinin bile nesnelerin interneti alanında ürün geliştirebilmesini sağlıyor. Elektronik modüllerin bir lego gibi birleştirilmesiyle çeşitli işlevlere sahip cihazlar geliştirilebiliyor. İnternet sitesi üzerinden satışa sunulan Makey‘nin 3 adet kiti bulunuyor. Starter Kit 179 TL‘ye, Learning Kit 269 TL‘ye ve Advanced Kit ise 359 TL‘ye satılıyor.

7- Jumping Sumo

Sizlere önereceğimiz son ürün olan Jumping Sumo, çocuğuna aldığı uzaktan kumandalı arabayı ilk olarak kendi test eden babaların seveceği türden bir cihaz. Piyasaya sürdüğü drone modelleriyle tanınan Parrot’un Jumping Sumo adındaki bu ürünü bir drone değil. Jumping Sumo, iki büyük tekerleği üzerinde ilerleyen, zıplayabilen, üzerinde bir kamera barındıran ve mobil cihaz üzerinden kontrol edilen bir akıllı oyuncak. Parrot Jumping Sumo Kliksa‘da 499 TL‘ye, Teknosa ve Morhipo‘da da 579 TL‘ye satılıyor.

Görsel Kaynak: cnet.com