Avea, giyilebilir teknoloji sektörüne Smartband adını verdikleri akıllı bileklik ile giriyor. Akıllı telefon Avea inTouch’ın tanıtıldığı basın lansmanında duyurulan ürün sağlıklı yaşam ve hareketli yaşamı yakalayabilme sloganına sahip.

Akıllı bilekliklerin çoğunda bulunan atılan adım, yakılan kalori ve katedilen mesafe gibi parametreler ile birlikte aktivite takibi de yapan ürün, uyku kontrolü de sağlıyor. Kullanıcısının hangi zaman diliminde derin, hangi zaman diliminde hafif uyuduğunu takip ederek alarm özelliğini de devreye sokuyor ve titreşim ile uyandırıyor. Ayrıca ürünün saat özelliği de mevcut.

Android ve iOS ile uyumlu olarak çalışan ürünün sunduğu değerleri cep telefonu uygulaması üzerinden takip edebildiğiniz gibi, akıllı bilekliğin ekranı üzerinden de kontrol edebiliyorsunuz. Özellikleri olarak Jawbone‘un modellerini andıran ürün fiyat olarak gayet uygun ve 139TL’lik fiyat etiketine sahip.

Turkcell’in geçtiğimiz aylarda 119TL’den satışa sunduğu T-Fit adındaki modelinden sonra ülkemizden çıkan 2. akıllı bileklik olan Smartband’in pazarda alacağı payı merakla bekliyoruz.

Görsel kaynak: aljazeera.com.tr