Avea, Dünya Mobil Kongresi’nde GSM, iBeacon ve GPS özelliklerini bir araya getiren ve park ettiğiniz aracınızın yerini kolaylıkla bulmanızı sağlayan “Avea Arabam” uygulamasını tanıttı.

Avea Arabam uygulaması, araç sahiplerinin araçlarını park ettikleri yerleri uygulama üzerinde işaretlemelerini ve iBeacon teknolojisi aracılığıyla araçlarına olan uzaklıklarını hesaplayıp, en kısa varış rotasını çıkartmalarına yardımcı oluyor. Sunulan hizmet sayesinde arabanızı park ettiğiniz yeri unutma ihtimali, ortadan kalkmış oluyor.

iOS ve Android cihazlarla uyumlu olarak kullanabileceğiniz Avea Arabam, kendi sınıfında operatör bazlı ilk uygulama olma özelliğini taşıyor. Bulunduğunuz konumu otomatik olarak tespit eden uygulama, park noktasını harita üzerinden ya da satın aldığınız Aracımı Bul Kitini kullanarak buluyor. Değindiğimiz “Aracımı Bul Kiti”ni satın alma zorunluluğunuz yok ama park noktasına yaklaşıldığında sesli bildirim alma ve aracın konumunu radardan takip etme gibi özelliklerden sadece bu kit ile yararlanılıyor.

Avea kullanıcısı araç sahiplerini bir hayli mutlu edeceğini düşündüğümüz bu uygulamaya ileride, en yakın otopark ve benzin istasyonunu bulma, yakıt takibi, motorlu taşıtlar vergisini hatırlatma gibi özellikler de eklenecek.

Görsel Kaynak: http://fragtist.com/