Günümüzde teknoloji, bizleri eskiden yapmak zorunda olduğumuz birçok işten basit ve etkili bir biçimde kurtarıyor. Evlerimize kadar giren akıllı teknolojiler sayesinde yerimizden kalkmadan diğer odaların ışıklarını söndürmemiz veya evimizin ısısını ayarlamamız mümkün. August Smart Lock ise bir adım daha öteye gidiyor ve evinizin en temel bölümlerinden birini, kapınızı, akıllı hale getiriyor.

August Smart Lock, evinizin güvenliğini bir üst seviyeye taşımayı hedefleyen akıllı bir kilit. Bu kilit aynı zamanda her kapıyla uyumlu ve kolayca kurulabiliyor. Anahtarsız olan bu akıllı kilit, evinize erişim vermek istediğiniz kişilere göndereceğiniz davetiyeler ile çalışıyor. Akıllı telefonunda August Smart Lock uygulaması yüklü olan davetli kapıya yaklaştığında kilit otomatik olarak açılıyor. Böylece evde olsanız bile kapıya koşmanız gerekmiyor.

August Smart Lock

August Smart Lock, size davetiyeler üzerinde tam kontrol sağlıyor. Örneğin aile üyeleriniz için haftanın her günü, 7/24 geçerli bir davetiye oluşturabilirken, tesisatçınız için sadece belirli günlerde ve belirli saat aralıklarında geçerli bir davetiye oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan, davet edeceğiniz kişileri ve erişim detaylarını seçmek. Gerek duymadığınızda davetiyeyi geri almanız da tabii ki mümkün. Üstelik davetlilerinizin tam olarak ne zaman evinize girdiklerinin ve evinizi terk ettiklerinin kaydını da akıllı telefonunuz ya da bilgisayarınız ile görüntüleyebilirsiniz.

August Smart Lock, 4 adet AA pil ile çalışıyor ve akıllı telefonunuzla haberleşmek için Bluetooth kullanıyor. Bu nedenle elektrik kesildiğinde veya evinizin kablosuz ağı çöktüğünde bile çalışmaya devam edebiliyor. Pilleri zayıfladığında ise pilleri değiştirmeniz gerektiğini size bildirimler ve e-posta aracılığıyla hatırlatıyor.

August Smart Lock

Güvenliği sağlamaya yönelik tüm bu özelliklerin yanı sıra August Smart Lock aynı zamanda evinizin sosyalleşmesini de sağlıyor. Sanal ziyaretçi defteri sayesinde evinize gelenlere talimatlar bırakabilir veya onların yazmış olduğu yorum ve notları okuyabilirsiniz.

Anahtar ihtiyacını tamamen ortadan kaldırabilen August Smart Lock, ev otomasyon sistemleriyle yavaş yavaş hayatımıza giren akıllı evlerin ne kadar daha kolay uygulabilir olduğunun en güzel örneklerinden. Şimdiden satın almak isterseniz, web sayfası üzerinden ön sipariş verebileceğiniz August Smart Lock’un fiyatı 199$.

Görsel Kaynak: august.com