Şirketlerin Android Wear işletim sistemiyle çalışan akıllı saatlerini art arda piyasaya sürmeleri ile birlikte piyasadaki akıllı saatlerin sayısı bir hayli arttı. Arrow da bu rekabetçi pazarda yerini almaya hazırlanan akıllı saatlerden bir tanesi. Arrow’un rakiplerinden en büyük farkı, 360 derece dönebilen bir kameraya sahip olması.

Arrow, dünyanın 360 derece döndürülebilen kameraya sahip ilk akıllı saati. Bu özelliği sayesinde yalnızca sizi telefonunuzda olup bitenlerden haberdar etmekle kalmıyor, birbirinden etkileyici multimedya içerikler kaydetmenize olanak sağlıyor. Arrow’un kamerasını harika selfie’ler çekmek için kendinize çevirebilir veya kamerayı yavaşça döndürerek panaromik fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kamerası ile dikkat çeken Arrow, diğer özellikleri bakımından da rakiplerinden geri kalmıyor. Arrow’u, akıllı telefonunuza Bluetooth LE 4.0 (Bluetooth Low Energy) üzerinden bağlayarak, telefon görüşmeleri yapabilir, kısa mesaj gönderebilir veya sosyal medya uygulamalarına ait bildirimleri görüntüleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra hava durumu ve navigasyon bilgileri gibi hızlıca erişmeniz gereken bilgilere de Arrow üzerinden ulaşmanız mümkün. Arrow’un telefondan bağımsız olarak çalışan özelliklerini ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Müzik çalar,
  • Adım sayar,
  • Nabız ölçer.

Arrow’un bünyesinde barındırdığı yeniliklerden bir diğeri ise kablosuz şarj özelliği. Arrow ile birlikle gelen Qi şarj istasyonu sayesinde, birçok giyilebilir cihazda olduğu gibi microUSB adaptörü ile ya da kablolarla uğraşmanıza gerek yok. Saatinizi istasyona aşağıda görüldüğü şekilde yerleştirmeniz yeterli.

Arrow'un Kablosuz Şarj Ünitesi

Günlük hayatımızın bir parçası haline gelecek olan giyilebilir teknolojilerden beklentilerimiz yalnızca teknik özelliklerle sınırlı değil. Özellikle en temel aksesuarlarımızdan biri olan saatimizin yerini almayı hedefleyen akıllı saat ve bilekliklerde tasarım da en az işlevsellik kadar önemli. Arrow akıllı saat, bunu da gözden kaçırmamış ve oldukça güzel analog saat tasarımını, yenilikçi teknolojisi ile başarılı bir biçimde birleştirmiş. Ancak bu güzel tasarımının özelleştirilebilmesi için saatin kordonunun değiştirilebilir özellikte olup olmayacağı konusunda ise bir bilgi yok.

Arrow her ne kadar iddialı özelliklere sahip olsa da henüz yolun başında olan bir proje. Bu nedenle işlemcisi, kamera kalitesi, işletim sistemi gibi teknik detaylar ve piyasaya çıkış tarihi henüz bilinmiyor. Eğer Arrow’la ilgili gelişmeleri yakından takip etmek isterseniz ürünün web sitesi üzerinden mail listesine abone olabilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://www.arrowsmartwatch.com/