Giyilebilir teknoloji pazarına duyulan ilgi üreticilerin; tamamlayıcı/yardımcı ürünler geliştirmesine de fırsat oluşturuyor. El hareketleri ile akıllı saatinizi kontrol etmenize olanak sağlayan Aria Wearable modülü, bu yardımcı ürünlere güzel bir örnek.

Aria’nın, menüleri gezinme işlemini gerçekleştirmekte zorlanan kullanıcılar için hayat kurtarıcı bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Saate iliştirilerek kullanılan modül; kullanıcının parmak hareketlerini algılayabiliyor. Bu sayede kullanıcı, elini açma/kapama ya da dokunma hareketlerinden birini gerçekleştirerek menüleri gezip, uygulamaları açabiliyor.

Hareketler cihazın içindeki sensörler tarafından algılanıyor ve cihazın rehber uygulaması kullanıcıya, bu hareketleri kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Aria’nın bir güç ünitesi yok ama buna ihtiyacı da yok; çünkü Bluetooth ile çalışıyor.

Şimdilik sadece Pebble Time ve Android Wear sürümleri bulunan Aria, önümüzdeki haftalarda bir Kickstarter kampanyası başlatacak. Cihazın Pebble sürümünün fiyatının 69$ olacağı söyleniyor. Android Wear sürümünün fiyatı ise en az 169$ olarak belirtilmiş. Bu fiyat farkı, Android Wear sürümünün geliştiricilere yönelik tasarlanmış olmasından kaynaklanıyor.

Görsel Kaynak: http://www.androidheadlines.com/