Geçtiğimiz hafta cihaz satışa başladığı günden itibaren 1.000.000’dan fazla Apple Watch sipariş edildi. Tabii bu rakamlar Apple Watch’ın normal sürümleri için geçerli. Peki, Apple’ın 17.000$’lık ultra-lüks Watch Edition’ı ne oldu?

17.000$’a rahatlıkla bir araba satın alabileceğinizi düşünecek olursak Cupertino’nun; bu sürümünün pazarlama stratejisi içine tanınmış kimlikleri de dahil etmesine şaşırmamak lazım. Şimdi, gelelim bu “tanınmış kimliklere”…

Pharrell

pharrell

Instagram üzerinde 4.8 milyon takipçisi olan Pharrell’ın, bu görev için seçilmesi kesinlikle tesadüf olamaz.  Pharrell, kendisine verilen Watch Edition’ı ilk The Voice ( O Ses Türkiye’nin orjinali) programında giydi. Peki, Instagram’da bu kadar takipçisi olan biri ürünü denedikten sonra ne yaptı dersiniz; basit… Instagram’a sadece; “Woah!”  yazılı bir video gönderdi ve takipçilerinin 118.000’i bu videoya ilgi gösterdi. Üzerine üstlük Pharreli’in tarz sahibi biri olduğunu da göz önünde bulunduracak olursak Apple, tam adamını bulmuş diyebiliriz.

Katy Perry

katty

Aranızda Mickey Mouse’u bilmeyen yoktur herhalde! Şimdi, Mickey Mouse’un popülaritesini Katy Perry’nin Instagram’da paylaştığı bu resim ile birleştirip, getirdiği sesi hayal edin…  Buna Apple’ın yüzündeki gülücükleri eklemeyi de unutmayın!

Katy’nin 17.1 milyon Instagram takipçisinden 628.000’i paylaşılan resmi beğendi ve resimde görülen kırmızı kayış ünlüler arasında bir hayli popüler hale geldi diyebiliriz.

Drake

drake

Drake + Coachella müzik festivali + Apple Watch + Instagram =  Herkese  Win/Win!

Paylaşılan resimde de göreceğiniz üzere Drake de kırmızı kayışı tercih etmiş. (Kırmızı kayışı ayırt etmek için sağ bileğine doğru bakınız!)

Sonuç olarak Drake’in 8.2 milyon Instagram takipçisinden 431.000’i paylaşılan resmi beğenmiş.

Christy Turlington-Burns

christy

Amerikalı model Christy, Nisan ayında Londra maratonunda Apple Watch ile koşacak. Christ, ayrıca Mart ayında gerçekleştirilen etkinlikte Tim Cook ile sahneye çıkıp saati nasıl kullandığına dair bir sunum yapmıştı. Dolayısıyla Christy’i, Apple’ın resmi yüzü olarak sayabiliriz.

Neil Patrick Harris

neil

Oscar ödüllerinin çılgın sunucusu ve How I Met Your Mother dizisinin sevilen Barney karakteri, halk arasına karışıp Apple’ın New York mağazasının yolunu tutmuş ve o gün, orada bulunan herkes gibi Neil’da saate dokunmuş ama tabii ki satın alamamış.  Sonrasında saati alıp, almadığı ise gizemini koruyor… Her halükarda Neil’in orada görünmesi, Apple’ı bir hayli memnun etmiştir diye düşünüyoruz.

Görsel Kaynak: http://techcrunch.com/