Oturma odanızdaki televizyon, klima, müzik seti vb. cihazlar için ayrı ayrı uzaktan kumanda kullanmaya gerek olmayan bir dünyaya doğru hızla ilerliyoruz. AnyMote Home da bu amaca hizmet eden bir ürün.

California merkezli Color Tiger firmasının geliştirdiği AnyMote Home (ve mobil uygulaması), televizyon, DVD/BluRay oynatıcı, klima, müzik seti gibi IR (Infrared/Kızılötesi) teknolojisi ile çalışan tüm elektronik cihazları, akıllı telefonunuz ya da tabletiniz ile kontrol etme olanağı sağlıyor.

 

03c2b60c80ab39af0a04562e0aa42657_large

AnyMote Home Nasıl Çalışıyor?

İlk olarak AnyMote’u evinizde kontrol etmek istediğiniz cihazlarınızın IR menziline (10 m. kapsama alanı dahilinde) yerleştirmeniz gerekiyor. Ardından Smart IR Remote yardımcı uygulamasını telefonunuza ya da tabletinize yükleyip, uygulamanın cihazı algılamasını bekliyorsunuz. Cihaz algılandıktan sonra tek yapmanız gereken uygulama üzerinde bir kategori seçip, cihazınızın modelini belirlemek. AnyMote üzerinden, sezgisel tanıtma sürecini tekrarlayarak, birden fazla cihazı kontrol edebilirsiniz.

Smart IR Remote uygulaması ile evinizde otomasyon sistemi oluşturmanıza olanak sağlayan AnyMote Home ile oturma odanız sizin için çalışmaya başlayacak. Cihazın makro giriş özelliğinden yararlanarak bu sisteminden yararlanmak mümkün. Örneğin; egzersiz yaparken televizyonunuzu otomatik olarak fitness yayını yapan bir kanalı açmaya programlayabilirsiniz. Bu örneği müzik setinize ve klimanıza uygulayarak, çalıştırıldığında otomatik olarak devreye giren bir fitness ortamı yaratabilirsiniz. Color Tiger, geliştirdikleri cihaza yakın zamanda IFTTT uygulamasını da entegre edeceklerini belirtmiş.

Piyasadaki 800.000’den fazla kumandanın veri tabanına sahip olan AnyMote Home, standart 2 AA pil ile çalışıyor ve pil ömrü 1 seneye kadar dayanabiliyor. iOS ile uyumlu sürümü (%90’ı tamamlanmış) geliştirilen Smart IR Remote uygulaması, IR Blaster entegre edilmiş tüm telefonlar (Galaxy S4, S5, HTC One) ile çalışıyor. IR teknolojisinin kullanımını modern teknolojiyi ile birleştiren AnyMote Home, sizi evinizdeki kumanda fazlalığından kurtaracak gibi gözüküyor. Bir sonraki siparişlerinin 2015 Haziran ayında dağıtılması beklenen ürünü, 70$’lık ön sipariş fiyatı ile Kickstarter üzerinden satın alabilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://www.colortiger.com/