Android’in giyilebilir cihazlar için özel olarak geliştirilen versiyonu, Android Wear, hem kullanıcılardan hem de üreticilerden büyük ilgi gördü. Akıllı saat pazarında köklü değişikliklere yol açan bu işletim sistemi ile ilgili bilenenlere daha önceki yazılarımızda yer vermiştik.

Tanıtılması ile birlikte birçok akıllı saat üreticisi tarafından kullanılmaya başlanan Android Wear, şüphesiz ki gelecekte giyilebilir cihazlar piyasasında büyük rol oynayacak. Biz de sizler için; önümüzdeki günlerde daha fazla cihaz tarafından kullanılmasını beklediğimiz bu işletim sistemine sahip, birbirinden güzel akıllı saatleri bir araya getirdik.

LG G Watch

Android Wear’in tanıtıldığı gün piyasaya çıkan iki akıllı saatten birisi olan LG G Watch, aynı zamanda LG’nin ilk akıllı saati olma özelliğini de taşıyor. Sürekli açık 1.65 inçlik ekranı ve şık tasarımı ile dikkat çeken cihazın 512MB RAM’i ve 4GB dahili depolama alanı bulunuyor. Üstelik 400mAh’lik bataryası ile bir günden uzun süre şarj ömrü sunan LG G Watch, Siyah-Titan ve Beyaz-Altın olmak üzere iki renk seçeneğine sahip.

LG G Watch

Görsel Kaynak: http://www.lgnewsroom.com


Samsung Gear Live

Samsung Gear Live, hem Google I/O’da Android Wear ile birlikte tanıtılan iki akıllı saatten biri, hem de Gear ailesinin Android Wear’li ilk üyesi olma özelliklerine sahip. LG G Watch’a oldukça benzer özellikler taşıyan cihaz; 1.63 inç boyutunda sürekli açık bir ekrana, 512MB RAM’e ve 4GB dahili depolama alanına sahip. Siyah ve Şarap Kırmızısı olarak iki renk seçeneği bulunan cihazın batarya ömrünün, günlük kullanımda 1-2 gün arasında değişiklik gösterdiği belirtiliyor.

Samsung Gear Live

Görsel Kaynak:  http://www.samsungmobilepress.com/


Sony SmartWatch 3

Sony’nin IFA 2014’te tanıttığı yeni nesil akıllı saati SmartWatch 3, 1.6 inçlik yansımaya karşı özel olarak geliştirilmiş bir ekran kullanıyor. Teknik özellikleri bakımından rakipleri ile benzerlikler gösteren SmartWatch 3, paslanmaz çelik bir gövdeye sahip. Cihazın en önemli özelliklerinden biri, internet bağlantısına veya bir akıllı telefona ihtiyaç duymadan da çalışabiliyor olması. Sony’nin özellikle bağımsızlığa önem verdiği cihazı için, Walkman ve Lifelog uygulamalarının Android Wear versiyonlarını tanıttığını da belirtmekte fayda var.

Sony SmartWatch 3

GÖRSEL KAYNAK: http://www.theinquirer.net/


Asus ZenWatch

Asus’un ilk akıllı saati Asus ZenWatch, Berlin’de düzenlenen IFA etkinliğinde görücüye çıktı. Tasarıma verdiği önem ile dikkat çeken cihaz, Kahverengi deri kayışı ve kavisli cam yüzeyi ile klasik bir saat görünümüne sahip. Gorilla Glass 3 kaplama ile korunan 1.63 inçlik ekranı, 512MB RAM’i ve 4GB depolama alanı bulunan cihaz, teknik özellikleri rakiplerine oldukça benziyor. Yazılım konusunda getirdiği yenilikler ile öne çıkan Asus Zen Watch, 100’den fazla arayüz seçeneğine ve telefonu uzaktan kumanda etmek için yeni özelliklere sahip.

Asus ZenWatch

Görsel Kaynak: http://www.slashgear.com


Moto 360

Tanıtıldığı günden bu yana merakla beklenen Moto 360, Motorola’nın Chicago’da düzenlediği bir etkinlik ile piyasaya çıktı. Yuvarlak ekranı ve metal kordon seçeneği ile oldukça şık bir tasarıma sahip olan cihaz, bünyesinde 512MB RAM ve 4GB dahili hafıza bulunduruyor. 320mAh’lik bataryası, şarj süresinin kısalığı ile ilgili eleştirilere neden olmasına karşın; Moto 360 piyasaya çıktıktan bir gün sonra tükendi. Buna tabi pazarlama stratejisi de denenebilir.

Moto 360

Görsel Kaynak: http://engadget.com