Android Geliştirici Günleri etkinliğine çok az bir zaman kaldı. Etkinlikte alanında uzman konuşmacılar, yazılım ve teknoloji alanındaki çeşitli konularda sunumlar gerçekleştirecekler. Ayrıca sunumların yanı sıra Android’e Giriş, iOS‘a Giriş, Cardboard, Unity, Android Wear, Polymer ve BLE gibi konularda atölyeler düzenlenecek. Etkinliğin geçtiğimiz günlerde açıklanan programına buradan ulaşabilirsiniz.

İki gün boyunca çeşitli konularda oturumların ve atölyelerin gerçekleşeceği konferansta yer alan konular arasında nesnelerin interneti, giyilebilir teknolojiler, sanal gerçeklik ve drone’lar da bulunuyor.

Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de katılımcılar, etkinlikte bulunan Google Glass explorerlar sayesinde Google Glass’ı deneme fırsatını yakalayacaklar. Yine geçtiğimiz sene etkinlikte yer alan ve Aksiyon Yıldızı adlı sanal gerçeklik oyunuyla katılımcıların Oculus Rift deneyimini yaşamalarını sağlayan Codemodeon, bu sene de etkinlikte eğlence sponsoru olarak yerini alacak.

Ayrıca etkinlikte daha önce sitemizde röportajına yer verdiğimiz, nesnelerin interneti alanında bir ürün olan Makey de bulunacak. Bununla birlikte, etkinlikte drone’larla yapılacak çeşitli gösteriler de olacak.

Katılımcılar, etkinlikte çeşitli eğlenceli aktivitelere katılabilecek ve birçok teknolojik cihazı deneme fırsatına sahip olacaklar. Elektronik yapbozlar, sanal gerçeklik oyunları, masa oyunları, DIY (Do It Yourself) projeler, mini bilgisayar kartları, Android uyumlu maker ürünleri, 3 boyutlu yazıcılar ve çok daha fazlası Android Geliştirici Günleri’nde sizleri bekliyor.

Konferansta benim de nesnelerin interneti ile ilgili kısa bir sunumum olacak. Sunumumda giyilebilir teknolojiler, drone’lar ve akıllı ev sistemleri gibi nesnelerin internetinin alt başlıklarından ve nesnelerin interneti alanında Türkiye’de yapılan çalışmalardan bahsedeceğim.

Bunların yanı sıra GDG’ler tarafından organize edilen ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde düzenlenen HackingFest hackathon serisinin Ankara ayağı da Android Geliştirici Günleri kapsamında gerçekleştirilecek. HackingFest Ankara’da katılımcılar 24 saat içerisinde mobil uygulama fikirlerini hayata geçirmeye çalışacaklar.

Android Geliştirici Günleri, 11-12 Mayıs tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Tamamen ücretsiz olan etkinliğe buradan kayıt olabilirsiniz. Ayrıca etkinlik programını takip etmek ve sürpriz ödülleri kazanma fırsatı yakalamak için Android Geliştirici Günleri’nin Android uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

İki gün boyunca sunumlara ve atölyelere katılarak yeni şeyler öğrenmek, son teknoloji cihazları denemek, çeşitli hediyeler kazanma fırsatını yakalamak ve keyifli vakit geçirmek isteyen teknoloji ve yazılım tutkunlarını 11-12 Mayıs’ta Android Geliştirici Günleri’ne bekliyoruz.

Etkinlikle ilgili daha fazla bilgi için Android Geliştirici Günleri’nin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.