Piyasadaki çoğu akıllı bileklik ve benzeri cihazların yaktığınız kalori, kat ettiğiniz mesafe ya da adım sayısı gibi aktivite değerlerini hesaplayabildiğini biliyoruz. Eğer bu değerler yaptığınız aktiviteyi tanımlamakta yetersiz kalıyorsa, Amiigo fitness takip cihazı ile artık daha fazlasını takip edebileceksiniz.

Amiigo Indiegogo‘dan topladığı 580.000$’lık fon ile takip cihazları arasında 2013 yılının en gözde cihazlarından biriydi. Ürün, şimdi de daha gelişmiş özellikler ile giyilebilir teknoloji piyasasına sıkı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Ayakkabıya takılan harekete duyarlı bir klips ve bileğe takılan bir bileklik aracılığıyla farklı egzersiz çeşitlerini(koşu, ağırlık kaldırma, yoga…) algılayan Amiigo, hareket tanımlama algılayıcıları ve son teknoloji otomatik öğrenme algoritmalarını kullanıyor. Ürünün 100’e yakın farklı aktiviteyi algılayabileceği iddia ediliyor, bu sebeple ürünün tanımlayamadığı bir aktivite neredeyse yok gibi diyebiliriz.

Amiigo Fitness Takip Cihazı Nasıl Çalışıyor?

Vücudun sadece üst kısmını veya alt kısmını kullanarak yapılan birçok farklı egzersiz çeşidi bulunuyor ve bu egzersizleri yapmak, kişiden kişiye göre farklılık gösteriyor. Amiigo, bu farklılıkları kullanıcıların o egzersizleri kendi vücutlarıyla nasıl yaptıklarını öğrenerek tanımlıyor. Örnek olarak antreman sırasında kaç adet bench press yaptığınızı size aktarabiliyor.

amiigo

Ürünün rehber uygulamasının menüsünden; “Yeni Aktivite Ekle” seçeneğini işaretleyerek, Amiigo’nun öğrenmesini istediğiniz aktiviteyi 30 saniye boyunca en az 15 kere tekrar ediyorsunuz ve bitirdikten sonra o aktiviteyi etiketliyorsunuz. Kaydettiğiniz aktivite bir sonraki antrenmanda otomatik olarak algılanıyor. Yaptığınız hareketin “tekrar edilebilir” (Örn: pedal çevirmek, göğüs press gibi) olduğuna dikkat etmek zorundasınız aksi takdirde o hareketi tekrardan yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Amiigo Kullanıcıya ayarlanabilir 3 farklı bileklik boyutu ve 4 farklı renk seçeneği sunan Amiigo, suya dayanıklı esnek bir malzemeden üretilmiş. Bluetooth 4.0 teknolojisi ile uyumlu iOS ve Android cihazlara kesintisiz veri senkronizasyonu sağlayan ürünün şarjı 6 gün boyunca dayanıyor.

Ürün, kullanıcının ne yaptığını ve vücudunun nasıl tepki verdiğini “tam olarak” algılayabildiği için piyasadaki benzeri takip cihazlarından ayrılıyor. Bu fitness takip cihazı ile dilediğiniz kadar egzersiz hareketi yaratıp, kendi kişisel aktivite listenizi oluşturabilirsiniz. Bu aralar teslim edilmesi planlanan Amiigo’yu kendi sitesi üzerinden 179$’a ön sipariş verebilirsiniz.

Görsel Kaynak: https://amiigo.com/