Amazon, drone teslimat servisi Prime Air projesinin gelişmesine yardımcı olacak uçuş mühendisleri arıyor. Amazon’un Job Postings üzerinden yaptığı iş tanımına göre pozisyona başvuranlardan en az 5 senelik drone pilotluk deneyimi isteniyor. Tercih edilenler arasında pilotluk sertifikası ve havacılık mühendisliği eğitimi de göze çarpıyor.

Şu an drone’ların teslimat için kullanımına yasal sebeplerden dolayı izin verilmiyor ama 2015’te değişmesi beklenen federal havacılık kanunları doğrultusunda firma küçük boyutlu siparişleri taşıyabilen “octocopter”larını test sürüşüne çıkarma teklifinde bulunmuş.

Eğer her şey planlandığı gibi giderse Amazon, “aynı gün içerisinde teslimat” vaadini 30 dakikadan kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilecek. İlana göre pozisyonlardan biri Seattle diğeri de İngiltere’de.

Görünen o ki kısa bir süre sonra siparişler fütürist araçlar eşliğinde teslim edilecek. En azından Amazon, bu hedefini gerçekleştirmeye çok yakın diyebiliriz. Yine de son sözü federal havacılık kanunları söyleyeceği için Prime Air projesinin ne zaman hayata geçeceğini kestirmek bir hayli zor.

Görsel Kaynak: http://www.ibtimes.com/