Geçtiğimiz Google I/O etkinliğinde 4.000 tane Android Wear uygulaması olduğu açıklanmıştı. Artık akıllı saatinizin varsayılan özelliklerini kullanmak yerine, geliştirilen uygulamaların sağladığı avantajlardan yararlanmanızın zamanı geldi.

Aşağıdaki listede değineceğimiz uygulamalar sayesinde kullandığınız akıllı saatin potansiyelini ortaya çıkarabileceksiniz;

1- Endomondo

endomondo

Son derece popüler bir fitness platformu olan Endomondo, Android Wear için güncellendi. Uygulama aracılığıyla yaptığınız koşu, bisiklet ve tırmanış gibi sporlara ait verileri takip edebiliyorsunuz. Hatta yerleşik GPS’e sahip Sony Smartwatch 3 gibi bir saat kullanıyorsanız, yanınızda telefon taşımanıza bile gerek yok. Bağımsız mod, egzersiz seanslarınıza ait tüm metrikleri direkt olarak saate depolayabiliyor.

Uygulamayı İndir: Endomondo


2- Interval Timer

interval_timer

Interval Timer, koşu bisiklet ya da salon sporları ile uğraşıyorsanız, dinlenme süreniz, tekrarlarınız ve bitirme sürenizi takip etmek için kullanabileceğiniz bir uygulama. Uygulamanın basit bir ara yüzü bulunuyor.

Uygulamayı İndir: Interval Timer


3- Wear Audio Recorder

wear_audio_recorder

Bu basit uygulama aracılığıyla ister derste ister röportaj esnasında; etrafınızdaki sesi kolaylıkla kaydedebilirsiniz. Kayıtlarınızı Google Drive ve Dropbox ile senkronize edebilen uygulama, saatin ekranı kapalıyken de kullanılabiliyor.

Uygulamayı İndir: Wear Audio Recorder


4- Aeris Wear Weather

aeris_wear_weather

Hava durumu uygulamaları Android Wear üzerinde gayet başarılı çalışıyor. Aeris ise şu sıralar, en iyi hava durumu uygulamalarından biri. Uygulama aracılığıyla saat başı detaylı hava durumu alabiliyor, diğer şehirlerin hava durumunu kontrol edip, bölgesel radar üzerinden hava durumu haritasını takip edebiliyorsunuz.

Uygulamayı İndir: Aeris Wear Weather


5- Todoist

Akıllı saatiniz üzerinde, birkaç parmak hareketiyle yapılacaklar listenizi görüntüleyebildiğiniz Todoist, Android Wear platformunda değerlendirmeniz gereken uygulamalardan biri.

Uygulamayı İndir: Todoist


6- Toggles Wear

toggles_wear

Cep telefonunuzdaki Wi-Fi ya da uçuş modu gibi özellikleri açma-kapama işlemi, kimi zaman çok sıkıcı olabiliyor. İşte bu can sıkıntısını yaşamamanız için cep telefonunuz üzerinde sıklıkla kullandığınız açma-kapama düğmelerini Toggles Wear uygulamasına aktararak; telefonun sesini açma, kalan pil ömrünü görüntüleme ya da veri transferi gibi bilgileri akıllı saatiniz üzerinden çabucak görüntüleyebileceksiniz.

Uygulamayı İndir: Toggles Wear (Ücretli)


7- Wear Buddy

wear_buddy

Wear Buddy uygulaması ile telefonunuzun pil ömrünü görüntüleyebilir ve uygulamanın zil sesini ayarlayarak, telefonunuzu unuttuğunuza dair uyarı alabilirsiniz.

Uygulamayı İndir: Wear Buddy


8- MyRoll Gallery

myroll_gallery

Myroll Gallery, resimlerinizi düzenleyebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz; Android Wear uyumlu ilk galeri uygulamalarından biri.

Uygulamayı İndir: MyRoll Gallery


9- Wear Orbits

wear_orbits

Ve son olarak küçük bir oyun… Diğer gezegenlerle çarpışmamak için kendi yörüngenizi düzenli tutmanız gerekiyor. Android Wear üzerinde heba edebileceğiniz 5 dakika için son derece zevkli bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Oyunu yuvarlak saatli bir ekranda oynayabilirsiniz.

Uygulamayı İndir: Wear Orbit

Görsel Kaynak: http://www.wareable.com/