Listemize başlamadan önce belirtelim; drone’lar farklı sektörlerde ve meslek alanlarında kullanılmaya başlandı fakat son zamanlarda getir-götür işleri için daha fazla kullanıldığı gözümüze çarptı. Hatta bu işin kimi zaman absürt boyutlara dahi vardığı oluyor. Dilersiniz şimdi listemize geçelim…

Eros’luğa Soyunan Drone

Videoda da gördüğünüz üzere aşkı artık drone’lar yayıyor.


 

Ayağınıza Kadar Çikolata Servisi Yapan Drone

Adama demezler mi; etrafında bir bakkal yok mu diye!


 

Hediye Dağıtan Drone

Noel Baba’da geyiklerini evde bırakmış. Firmaların yılbaşı ya da özel günler için drone ile hediye dağıtması da güzel bir reklam kampanyası olabilir.


 

Amazon’un Drone ile Teslimat Servisi

Drone’ları aktif olarak teslimat servisinde kullanmak son derece karlı olabilir. Amazon uzun süredir bu işi kovalıyor hatta test uçuşları bile gerçekleştirdi. Ama şimdilik Federal Havacılık Dairesi’nden çıkacak izni bekliyor.


 

Yemek Servisi Yapan Drone


Singapur’da Timbre restoranı tarafından yapılan bu yemek servisi bir hayli dikkat çekti. Benzer bir uygulama Londra’da bir sushi restoranında da gerçekleştiriliyor… Drone’ların yeme-içme sektöründe sıklıkla kullanılacağını söyleyebiliriz.


 

Puro Dağıtan Drone

Tamam! “Geniş bir sahada” golf oynayanlar için güzel bir servis gibi gözüküyor… Aslında diyecek fazla bir şey yok; bu drone, golf oynarken puro içmeyi sevenlerin en iyi arkadaşı olmaya aday.


 

BONUS: Onlara Puro Gidiyorsa Biz de Bakkaldan Sigara Alırız!

Drone’lar apartman görevlilerin işine de göz dikti!

Görsel Kaynak: http://www.unlockpwd.com/