2015 yılının bitmesine sayılı günler kala, sitemizde en çok okunan 7 yazıyı sizinle paylaşmak istedik. Gözünden kaçıranlar için tekrar okuma şansı.

Drone Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?

Ülkemizde drone’ların popülaritesinin arttığını, sitemizde yer alan bu yazının en çok okunmasından kolaylıkla anlayabiliyoruz. Drone üzerine yapılan aramalar ve merakımız sürekli artışta. Tabii enterasan şekilde kullanımlar da.

Sanal Gerçeklik Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?

Aynı şekilde sanal gerçeklik de drone’lar kadar ilgi görüyor. Şu an ürünler piyasaya sunulmadan böyle bir merak varken, bir de piyasaya sunulduklarında gerçekleşecekleri heyecanla bekliyoruz.

Türkiye’de Yeni Teknolojiler Alanında Takip Edilmesi Gereken 16 Kişi

Yeni teknolojilere ilgi duyanlar için hazırladığımız Türkiye’de takip edilmesi gereken kişiler listesi özellikle sosyal medya kanallarında çok paylaşıldı. Okumayanların mutlaka göz atmasını öneririm.

Nesnelerin İnterneti Zirvesi’nde Neler Konuşuldu?

Intel ve Cisco önderliğinde gerçekleşen Nesnelerin İnterneti Zirvesi için yazdığımız yazı da en fazla okunanlar listesinde. Ülkemizin önde gelen şirketlerinde çalışan kişilerin nesnelerin interneti üzerine görüşlerini almak için yazıya vakit ayırmak ta fayda var.

Türkiye’de IoT, Beacon ve Giyilebilir Teknoloji Alanında Faaliyet Gösteren Firmalar

Hoşunuza giden bir başka liste de, Türkiye’de IoT, beacon ve giyilebilir teknolojiler alanında faaliyet gösteren firmaların derlemesi oldu. Bu derleme sayesinde bu treni kaçırmayacağımızı açıkça görebiliyoruz.

Google Cardboard için 17 Sanal Gerçeklik Uygulaması

Google Cardboard’u sevdik, evet! Kendimiz yapıyoruz ya da satın alıyoruz ve uygulamalarını indiriyoruz. Bu yazımız da uygulamalar hakkında bilgi verdiğinden, Cardboard meraklıları için faydalı.

google cardboard

Türkiye’de AR, VR ve Drone Alanında Faaliyet Gösteren Firmalar

Ülkemizde AR, VR ve drone alanındada hareketlilik var. Bu alanda faaliyet gösteren firmalar için yaptığımız derleme de en üst sıralarda yer edindi.

2016 yılında yeni teknolojileri daha yakından tanımak için de Tech Demo Days meetup grubumuzu takip etmenizi öneririm.