Giyilebilir teknolojiler artık günümüzün gerçeği… Bu teknolojiye merak saranlar piyasada, kullanım amacı ne olursa olsun, ortalama fiyata bir cihaz bulmakta zorluk yaşıyor. Aşağıdaki listemizde cüzdanınızı zorlamayacak giyilebilir teknolojik cihazlara değindik.

Aktivite Takip ve Çeşitli İşlevler

1. Xiaomi Mi Band

xiaomi_mi_band

Mi Band, piyasada görebileceğiniz en tarz bileklik olmayabilir belki ama buna rağmen attığınız adımı, kalorinizi ve uyku düzeninizi 14.99$’a takip edebiliyorsunuz.


 

2. Triband Plus

triband_plus

Flaş aydınlatma, flaş bellek ve yedek güç ünitesi… Bu özellikleri ile günü çıkarabileceğiniz kullanışlı bir saat.

Fiyatı: 20$


 

3. Misfit Flash

misfit_flash

Misfit Shine modeli ile hemen hemen aynı özelliklere (uyku takibi, adım sayma…) sahip olan Flash, kullanıcının bisiklete bindiğini ya da yüzdüğünü ayırt edebiliyor. Alüminyum yerine plastik bir gövdeye sahip olduğu için Shine’a kıyasla daha ucuz. Misfit sitesini ziyaret ederek 29.99$’a sipariş verebilirsiniz.


 

4. Misfit Flash Link

Misfit_Flash_Link

Smart Button özelliği ile Link’i kullanarak, etrafınızdaki cihazlarla kolaylıkla etkileşime geçebilirsiniz. Müzik player’ınızın kontrolünden tutunda ışıkları açma-kapama işlemine kadar birçok kullanım seçeneği bulunan Link’i, Misfit Flash gibi bir aktivite takip cihazı olarak kullanmanız da mümkün.

Fiyatı: 19.99$


 

5. Jawbone Up MOVE

jawbone_up_move

Up Move’un görüntü olarak Misfit Flash’ı andırdığını söyleyebiliriz. Özellik bakımından da çok büyük bir farkı yok aslında. Yine de spor yapanların kullanmaktan büyük zevk duyacağını söyleyebiliriz.

Fiyatı: 49.99$


 

6. HaloBand

haloband

HaloBand, NFC teknolojisi aracılığıyla akıllı telefon uygulamalarını otomatikleştirmek için geliştirilmiş bir bileklik. Holoband ile telefonunuz üzerinde bulması zor olan uygulamaları bilekliği kaydırarak çabucak bulabilirsiniz.

Fiyatı: 29.99$


 

7. Ditto

ditto

Ditto, Simple Matters tarafından geliştirilen giyilebilir bir bildirim cihazı. Kullanıcı telefonuna gelen bildirimleri, sık konuşulanları, hatırlatmaları Ditto’ya atayarak, gerçek zamanlı bildirim alabiliyor. Yalnız bildirimleri görüntülemek için telefonunuzun yanınızda olması gerekiyor.

Fiyatı: 39.95$


 

8.Formetre

formetre_akilli_bileklik

 

Formetre ,kaç adım attığınızı ve ne kadar kalori yaktığınızı kontrol edip, motivasyonunuzu yüksek tutmanıza yardımcı olan MadeInTurkey bir aktivite takip cihazı ve akıllı bileklik. Bilekliği 99TL, aktivite ölçeri de 49TL.

Fiyatı: 99 TL


 

Çocuklar İçin

9. Kidizoom

kidizoom

4-7 arası çocuklar için geliştirilen Kidizoom ile çocuklarınız fotoğraf çekebilir, saati istedikleri gibi düzenleyebilir. Çocuklar, saate yüklü veya sizin yükleyebileceğiniz uygulamalarla eğlenceli vakit geçirebilirler.

Fiyatı: 44.99$


 

10. LeapFrog Band

leapfrog_band

LeapFrog’da yine 4-7 yaş aralığındaki çocuklar için geliştirilmiş bir aktivite takip cihazı. İçeriğindeki 50 farklı görev ile çocuklarınızı eğlenceli dakikalar bekliyor.

Fiyatı: 24.75$


 

11. Sqord Booster

sqord_booster

İlk ve ortaokul yaşlarındaki çocuklar için geliştirilen Sqord, çocukların fiziksek aktivitelerini takip ederek, çeşitli ödüller sunarak arkadaşları ile rekabet etmelerine olanak sağlayan bir bileklik.

Fiyatı: 34.95$


 

Takip Cihazları

12. Tile

tile

Eşyalarını sıklıkla unutan/kaybedenler için ideal bir takip cihazı.

Fiyatı: 25$

Görsel Kaynak: http://www.wired.com/


13. TrackR Bravo

trackr_bravo

Indiegogo üzerinde fonlanmış olan TrackR, özellikle 1 yıl ömürlü pili ile dikkatinizi çekmeye değer.

Fiyatı: 29.99$


 

14. ProTag Duet

protag_duet

Eşyalarınızı bulma konusunda yardımcı diğer bir cihaz da; Protag.

Fiyatı: 29.99$


 

Evcil Hayvanlar İçin

15. StickNFind

sticknfind

Son derece küçük ve kullanışlı bir takip cihazı olan StickNFind ile beslediğiniz hayvanları kolaylıkla bulabileceksiniz.

Fiyatı: 49.99$


16. Zjskin Collar

zjskin

Eğer köpeğinizin ya da kedinizin gün içerisinde ne yaptığını merak ediyorsanız, Zjskin tasma merakınızı gidermeye yardımcı olacaktır.

Fiyatı: 36.51$

Görsel Kaynak: http://www.wired.com/